"Томагавки" в Сирії - знак зближення між США та КНР

За гучними подіями на Близькому Сході ніхто не помітив, як два ведучі світові гравці знайшли спільну мову на нафтовому підгрунті. Це віщує дуже погані перспективи для Росії.

Відповідь Сполучених Штатів на хімічну атаку в Сирії є не лише ударом по Путіну, але й... свідченням американсько - китайського зближення. До такого висновку приходить журналіст Олександр Зеленін, у своєму матеріалі "США: розворот обличчям до Китаю", повідомляють"Патріоти України".

Звичайно, хімічна атака у провінції Ідліб виявилась, справді, королівським дарунком президенту Сполучених Штатів, після низки гучних провалів з антимусульманськими законами, проектами побудови знаменитого мексиканського муру, "пред`явою" розвідувальної спільноти США з приводу втручання Росії у президентські перегони.

"Американці знову відчули себе великою нацією і допоміг їм в цьому їх новий президент. Для Трампа зараз дуже важливо довести, що він не маріонетка Москви. Кращого приводу вдарити по ній (а удар по базі Асада - це фактично удар по Росії), годі й знайти. Трамп у душі, мабуть, віддав хвалу Всевишньому після звістки про хімічну атаку в Ідлібі.", - зазначає автор.

Втім, залпи американських "Томагавків", врешті, може привести до дуже сумних наслідків для Росії. Олександр Желенін звертає увагу, що удари США по Асаду збіглися в часі з офіційним візитом до Вашингтона голови КНР Сі Цзіньпіна: " Причому є серйозні підстави вважати, що це було зовсім не випадковим збігом - особливо з урахуванням того, що Трамп анонсував свій «ракетний привіт» Асаду під час офіційного сніданку з головою Сі. Так би мовити, на десерт."

Цей візит - свідчення стрімкого поліпшення відносин Америки і Китаю, які недавно були на стадії замерзання, через скандали з активністю КНР у Південно - Китайському морі, тайванським демаршем Сполучених Штатів тощо. І ось, відбувся крутий поворот, який, до речі, залишився непоміченим більшістю міжнародних експертів. Щодо причин, то, як зазначає автор:"Буквально за пару днів до початку візиту Си Цзіньпіна до Вашингтона низка ЗМІ опублікувала повідомлення, згідно з яким Китай у лютому став головним споживачем американської нафти. Ба, більше, за даними видання neftegaz.ru, імпорт американської нафти до Піднебесної виріс у лютому в порівнянні з січнем в 4 (!) рази, сягнувши 8,08 млн баррелів.

Потрібно розуміти значущість цієї події. КНР, що не володіє значними нафтовими запасами, – головний споживач нафти в світі і найбільший драйвер світової економіки. Основними постачальниками «чорного золота» до Китаю були країни Перської затоки і Росія. Відзначимо також, що це неймовірне нарощування постачання американській нафті до Китаю сталося на тлі досягнутої у грудні 2016р. домовленості країн ОПЕК, а також 11 нафтовидобувних країн, що не входять в цей картель, про скорочення видобутку "чорного золота". Таким чином, нафтовидобувні держави намагалися підняти світові нафтові ціни. Проте США (і особливо її новому президенту), тісно пов'язаному з американською нафтовою галуззю, глибоко наплювати на ці домовленості. Американським корпораціям вигідно продавати свою нафту до Китаю – і вони будуть це робити. Тим більше, що США не мають зобов'язань перед ОПЕК."

До аналогічного американському кроку вдалася й Саудівська Аравія, яка теж уклала угоду на збільшення нафтового експорту до КНР. Олександр Желенін робить висновок, що незабаром ціни на нафту почнуть падати і це викличе деградацію російської економіки.

Опублікував: Андрій Коваленко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Конотопський мер: Медведчуківці фактично готували створення "Сумської народної республіки"

понеділок, 1 травень 2017, 14:10

Мер Конотопа Артем Семенихін стверджує: на заході "Українського вибору" колишня керівниця Держархіву пані Гінзбург роздавала гроші присутнім прямо з величезного рюкзака. Мер Конотопа Артем Семенихін, який власноруч розігнав акцію "Українського вибору",...

Операція "Вісла": Етнічна чистка - так, військовий злочин - напевне, але не геноцид

понеділок, 1 травень 2017, 13:20

Комуністична влада Польщі не погидували назвати депортацію "остаточним віирішенням української проблеми", вживши нацистський евфемізм, що позначав Голокост. Напередодні 70-річчя операції «Вісла» ТСН.ua спільно з Українським інститутом пам'яті опублікув...